Žena na Mělnicku nepřežila srážku s vlakem

22.3.2023
Simona Knotková

V Dolanech nad Vltavou na Mělnicku srazil vlak ženu, nehodu nepřežila. Provoz na trati vedoucí do Německa byl mezi Kralupy nad Vltavou a Libčicemi nad Vltavou více než čtyři hodiny zastaven, mezi Prahou-Holešovicemi a Kralupy jezdily kyvadlově autobusy. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Událost byla podle webu Českých drah hlášena před 15:00, nehoda se podle Richterové stala na zastávce. „Přijali jsme informaci o střetu vlaku s ženou,“ řekla mluvčí. Zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo sebevraždu není jasné. Před 19:00 mluvčí uvedla, že policisté zatím stále neznají totožnost mrtvé. „Dnes už určitě žádné další informace k případu nebudou. Nevíme, co se tam stalo a hlavně neznáme ani totožnost mrtvé,“ dodala v úterý Richterová.

Dálková i regionální doprava mezi stanicemi Praha hlavní nádraží a Kralupy nad Vltavou musela být zastavena. Některé vlaky byly odřeknuty. Cestující vozily autobusy z Holešovic do Kralup. Omezeně byla zavedena kyvadlová autobusová doprava také v úseku Libčice nad Vltavou – Kralupy nad Vltavou. Provoz na trati byl obnoven v 19:25, řekl mluvčí Správy železnic Pavel Tesař.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte