Žena nezamkla luxusní Porsche před Lidlem, přišla o kabelku. Desítky tisíc v tahu

10.2.2022
Jan Štoll

Jen šla vrátit nákupní vozík do boxu po nákupu v českolipském Lidlu. Z nezamčeného Porsche ženě (57) mezitím neznámý lapka ukradl kabelku. Podle policie šla škoda do desítek tisíc korun.

Událost se stala poslední lednový den na parkovišti před Lidlem v České Lípě. Tam jela žena na nákup ve svém šedém Porsche. Pořádně se jí však prodražil, podle policie o několik desítek tisíc korun.

„Když si totiž na parkovišti vyložila obsah nákupního vozíku do kufru, dveře auta nezamkla, jen je zavřela a šla vrátit vozík do boxu. Ačkoliv byla zpátky do několika vteřin, pohotový zloděj tento čas dokázal využít a z neuzamčeného vozu odnesl její kabelku, kterou nechala na sedadle,“ popisuje krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

V kabelce měla žena osobní doklady, tři platební karty, hotovost 1 700 korun a mobilní telefon Samsung S20 v hodnotě 15 tisíc korun, vypočítává ztráty. „Po vyhodnocení kamerových záznamů nelze vyloučit, že kabelka skončila v rukách neznámého muže, který se v blízkosti jejího auta zdržoval a věnoval mu svou zjevnou pozornost,“ dodává Baláková s tím, že ke krádeži by nedošlo, kdyby si řidička svůj vůz uzamkla před tím, než od něj odešla.

stoNepřehlédněte