• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Žena prozradila recept na zlepšení milostného života: S manželem se dělí o domácí práce

  25.9.2022
  Simona Knotková

  I když doba pokročila, někteří muži si stále myslí, že domácí práce jsou výhradně teritoriem žen. Proč si to myslí, těžko říct, když v dnešní době ženy pracují stejně jako muži a neexistuje důvod, proč by každodenně měly nastupovat ještě na druhou neplacenou směnu doma. Případ osmatřicetileté Tary Blair Ball přitom dokazuje, že si tak mnoho mužů nevědomky možná škodí. Americká vztahová koučka se o veškeré domácí práce dělí s manželem Brianem a tvrdí, že díky tomu si sebe oba nejenom více váží, ale klape jim to i v posteli.

  Manželé z Memphisu se na běhu domácnosti vždycky podíleli (překvapivě!) společně. Po narození nejmladší dcery před dvěma lety tuto nezbytnost ale ještě vyšperkovali a úklid organizují podle tabulek. Díky nim mají detailní přehled, co se jak často dělá a kdo to vykonává. Každý si tak navíc může vybrat činnost, která mu lépe jde.

  Ženy dělají týdně o 21 hodin neplacené práce víc než muži

  „Já třeba vždycky nerada prala, takže to dělá Brian, a já se zase starám o myčku. Rozdělení domácích prací je podle mě naprosto klíčové ve zdravém vztahu. Každý máme denní, týdenní a roční úkoly. Díky tomu se cítíme jako rovnocenní partneři a oba neseme odpovědnost za plnění přiřazených úkolů, takže se ani jeden z nás necítí nedoceněný,“ říká Tara.

  Díky rozděleným domácím pracím mají oba také více energie, což se pozitivně podepisuje na jejich intimním životě. Stejné zkušenosti na milostném poli mají i klienti z její poradny, kteří se zařídili podle jejího příkladu.

  Ženám, které i v dnešní době následují tradiční vzor a veškeré práce doma zastávají samy, vzkazuje: „Je to vaše věc, ale je důležité pamatovat si, že jako člověk, který vykonává všechny domácí práce, si zasloužíte pauzu.“

  Dodává, že velké části párů, které ji navštěvují, dostala z problémů právě tak obyčejná věc, jako je rozdělení úkolů v domácnosti.

  Zdroj: Tyla  Nepřehlédněte