• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Žena se chtěla obohatit na kryptoměně. Přišla o 1,6 milionu

  10.5.2024
  Simona Knotková

  Kriminalisté se zabývají podvodem, při kterém ženu z Kroměřížska a člena její rodiny připravil podvodník o 1,6 milionu korun.

  Ženu zlákalo domnělé výhodné investování do kryptoměn. Neznámému pachateli hrozí v případě dopadení za podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací až osm let za mřížemi, sdělil policejní mluvčí Radomír Šiška.

  „Koncem minulého roku zhlédla třiačtyřicetiletá žena internetovou klamavou reklamu, ve které hovořil známý politik o výhodném investování. Video ji zaujalo natolik, že se po kliknutí na odkaz zaregistrovala,“ uvedl mluvčí. Následně podle něj přijala hovor od domnělého finančního poradce společnosti, který ji ujišťoval, že jí pomůže s počáteční investicí.

  Na základě instrukcí přistoupila k prvotnímu několikatisícovému vkladu. „Muž za ni údajně nakoupil kryptoměnu a zhodnocené peníze zaslal zpět na její účet. Tímto si získal její důvěru. Proto poskytla údajnému pracovníku investiční společnosti vzdálený přístup do svého počítače. Pomocí této aplikace jí po vzájemné domluvě zřídil účet v investiční aplikaci, kde za ni s jejím svolením nakupoval kryptoměny,“ uvedl Šiška.

  Žena podle policie tímto způsobem zadala za několik měsíců statisícové příkazy na různé zahraniční účty. „Ve druhé nainstalované aplikaci dostávala informace o aktuálním stavu svého imaginárního konta, ve kterém byly vyobrazeny grafy s narůstajícím zhodnocením investic. Finanční poradce možnost výběru peněz odkládal tak dlouho, až se odmlčel. Podvedená žena ke své krypto peněžence do současné doby neobdržela žádná dispoziční práva, čímž se jí její finance staly nedostupné,“ uvedl mluvčí.

  K pochybným investicím podle něj žena nešťastně zlákala také dalšího rodinného příslušníka. Společně přišli o 1,6 milionu korun. Před obdobnými typy podvodů přitom policie veřejnost opakovaně varuje.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte