Krajský soud v Ostrava se zabývá případem třiašedesátileté ženy z Českého Těšína na Karvinsku, která podle obžaloby na Karvinsku dlouhodobě organizovala prostituci nejméně pro devět žen či dívek, jedné z nich bylo teprve 16 let. Obžalovaná odmítla dohodu se státním zastupitelstvím, soud tak případ řeší v klasickém hlavním líčení. Při středečním výslechu souzená popřela, že o nízkém věku dívky věděla.
Podle obžaloby žena od prostitutek inkasovala část vydělaných peněz. Obžalovaná je z obchodování s lidmi, ohrožování výchovy dítěte a kuplířství. Hrozí jí až 12 let vězení. Policie ji obvinila společně s matkou šestnáctileté dívky. Ta se ale v přípravném řízení se státní zástupkyní dohodla a přijala čtyřletý nepodmíněný trest. Souzená žena naopak dohodu odmítla.
Šestnáctiletou školačku údajně k ženě přivedla v roce 2020 dívčina matka. Dceři podle policie vyhrožovala, že pokud se nepodvolí, bude muset opustit rodinu a už neuvidí své sourozence. Dívka, která v té době měla minimální sexuální zkušenosti, nátlaku podlehla a souhlasila. Matka s obžalovanou ženou ji nafotily v erotických pozicích a fotografie používaly při inzerování nabídky.
Podle zmocněnce poškozené dívky se k ní obě ženy chovaly jako ke zboží. Určily i cenu. Za hodinu s dívkou si účtovaly 2000 korun. O tyto peníze se pak dělily rovným dílem. Podle informací, které před časem zveřejnila policie, měla školačka i 100 klientů měsíčně, a to po dobu přibližně jednoho roku. Zmocněnec dodal, že tímto jednáním obě ženy zasáhly do dívčiny integrity a snížily důstojnost jejího života. Proto také požaduje jako odškodnění částku 500 000 korun.
Obžalovaná žena na Karvinsku organizovala podle obžaloby prostituci i dalším ženám. Bylo jich minimálně devět. Vydělávala si takto od roku 2005 až do loňského roku. Inkasovala dohromady okolo milionu korun. Peníze použila pro svou potřebu. Platila z nich dovolené či je utratila v hernách.
Souzená ve středu vypovídala. Uvedla, že pouze provozovala privát a pronajímala za 500 korun pokoj. „Bylo mi jedno, co tam dělají,“ uvedla. Vypověděla také, že byla přesvědčena, že dívce je už 18 let. Takovou informaci údajně dostala od její matky.
Zdroj: ČTK

















