Život boxerský není jen honička za senzačními tituly či tvrdými ranami soupeři

4.12.2021
Táňa Pikartová

Život opravdového boxera je především pokorná cesta perných tréninků při zdravém sebevědomí, s respektem a úctou k soupeři, nad kterým se pokouší zvítězit podle pravidel.

Kdyby tohle nevěděli v boxerském klubu TJ TZ Rakovník, nikdy by k nim nemířilo tolik dětí a mládeže. Nikdy by se u nich nezrodila ani tradice klubových akcí pro veřejnost, zvaná Boxeři dětem, která se letos uskutečnila pojedenácté v Rakovnickém kulturním centru.

Součástí akce byla i charitativní sbírka ve prospěch pozůstalých po tragicky zesnulé Marušce, mamince dvou kluků při autonehodě. Pro osiřelé syny se vybralo od dárců přes sto tisíc korun..

„Malé střípky pomoci jednotlivců se poskládaly ve velký obraz. Za rok na shledanou, protože tohle má smysl,“ děkovala všem návštěvníkům sportovní, kulturní a především humánní dobročinné akce za organizační tým Veronika Červená.

Do kulturáku přišlo mnoho příznivců, nevadilo jim ani to, že se u vchodu museli prokazovat potvrzeními, jak je nařizují zpřísněná pravidla hygieniků a lékařů.

V ringu se vystřídali velcí i malí. Ti, kteří box v Rakovníku či jinde trénují, ale i ti, pro které bylo exhibiční vystoupení mezi provazy především výzvou k testu vlastní srdnatosti. Například šéf boxerského klubu Radek Červený si nemohl být jistý, zda jeho výzvu přijme fotbalista a učitel z rakovnické školy Jaroslav Hamouz, a přijal, další vyzvaný kantor, učitel zeměpisu a tělocvikář Pavel Knapp, glosoval přijetí nabídky vtipně slovy: „V ringu jsem ještě nikdy nepoznal ani porážku, ani výhru.“ Výzvu k ukázce přijala i děvčata z Klubu Power cheerleaders.

Je skvělé, že v rakovnickém boxerském klubu se nespokojí při výchově mladých, kluků i děvčat, pouze s tím, co by měli umět v rukavicích mezi provazy.Nepřehlédněte