Zlínská zoo se chlubí obří návštěvností i v době covidové

9.11.2021
Redakce

Zlínskou zoologickou zahradu navštívilo letos již 600 tisíc lidí. Pokud by zoo nebyla na začátku roku více než tři měsíce uzavřena, s velkou pravděpodobností by rok 2021 přepsal historické tabulky návštěvnosti.

„Vzhledem k nařízenému uzavření jsme zahradu letos mohli otevřít až 12. dubna. Přišli jsme tak o tříměsíční návštěvnost, ztratili jsme Velikonoce. Pokud bychom k současnému počtu návštěvníků připočetli jen průměrnou návštěvnost za tato období, rok 2021 by byl rokem rekordním. A to je naprosto fantastický výsledek,“ uvedl ředitel zahrady Roman Horský.

Zlínská zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v kraji. Loni, kdy byla 112 dnů dnů zavřená kvůli opatřením proti šíření koronaviru, do ní zavítalo 506 230 lidí. O rok dříve zahradu navštívilo rekordních téměř 683 tisíc lidí.

Tisíce lidí míří do zoo i nyní v podzimních měsících. „Říjnová návštěvnost ve výši 54 tisíc osob přinesla nový rekord daného měsíce v historii zoo. Lidi přilákalo nejen příjemné počasí, ale i řada doprovodných programů. Například halloweenskou výzdobu si na konci října nenechalo ujít na 20.000 návštěvníků,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí zahrady Romana Bujáčková

Podporu návštěvníků vnímá ředitel zahrady jako povzbuzení i závazek. „Letos na jaře nás lidé doslova zachránili finančními příspěvky, teď nám pomáhají svou návštěvou. Solidarita návštěvníků je opravdu neuvěřitelná, chceme proto všem poděkovat a v příštím roce nabídnout řadu překvapení. K takovým bude patřit například nová expozice Jaguar Trek, proměna africké oblasti před pavilonem žiraf nebo rozšíření trasy oblíbeného vláčku,“ uvedl Horský.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte