Zloděj daleko neutekl.Vypátrala ho Samantha

15.5.2022
Jiří Bydžovský

Policejní fenka Samantha si připsala další úspěch. Ve čtvrtek se svým psovodem byla přivolána do jedné z obcí na Trhosvinensku. Do jednoho z rodinných domů se tam vloupal zloděj. Fenka ho vypátrala pár stovek metrů od domu . Policisté třiadvacetiletého zloděje zadrželi.

„Samantha,  spolu se svým pánem, psovodem ze skupiny základních kynologických činností České Budějovice,  vyrazila v ranních hodinách do jedné obce na Trhosvinensku. Policisté z místního obvodního oddělení vyjeli k jednomu rodinnému domu, do kterého se vloupal neznámý pachatel. Do domu vnikl násilím, prohledal ho a občerstvil se. Ukradl odtud alkohol, herní konzoli a kávovar. Ještě než z domu odešel, tak pustil vodu, která pak poškodila jeho zařízení,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Když přijeli policisté na místo, tak zloděj už v domě nebyl. Byla to však příležitost pro policejní fenu Samanthu, která začala propátrávat okolí domu. V nedalekém lesním porostu pak zachytila pachovou stopu, po které šla několik stovek metrů. Psovoda i policejní hlídku tak neomylně dovedla až k pachateli, kterého označila štěkáním. „Stál u dvě stě metrů vzdálené chatky u rybníka. Ještě měl v ruce lahev s alkoholem a také cestovní tašku s lupem,“ dodala mluvčí.

Policisté následně zjistili, že nebyl v domě poprvé. Kradl zde už po několikáté. Celková škoda, kterou způsobil, dosáhla bezmála 20 000 korun. Policisté jej podezřívají z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Zdorj:vz/pčrNepřehlédněte