Zloděj v Brně vybral kasičku dobročinné sbírky. O peníze připravil zdravotně postižené

26.1.2022
Redakce

Neznámý pachatel ukradl peníze z kasičky dobročinné sbírky v jednom z brněnských obchodních center. Zachytila jej při tom bezpečnostní kamera, video s krádeží policie zveřejnila. Po pachateli pátrá, ukradenou částku označila za vysokou. Na webu policie o tom dnes informoval mluvčí David Chaloupka.

Krádež se podle Chaloupky stala v polovině minulého týdne. Peníze ze sbírky měly posloužit zdravotně postiženým lidem, pachatel je ukradl z kasičky dobročinné knihovny. „Částka, na kterou si bezohledný zloděj přišel, musela být poměrně vysoká. Jen hodnota drobných mincí, které nestihl posbírat, dosáhla téměř 900 korun,“ uvedl mluvčí.

Na záznamu z kamery je vidět mladý muž, vysoký asi 190 centimetrů, v černé bundě s kapucí, v modrých riflích a černobílých teniskách. Při krádeži seděli vedle knihovny na lavičce dva další mladí lidé – muž a žena. Pachatel si k nim před krádeží na chvíli přisednul. „Je možné, že se spolu znají. To by mohlo vysvětlit i následnou situaci, kdy je vedle nich páčena pokladna a oni nijak nereagují,“ uvedl mluvčí.

Jediný, kdo reagoval na páčení pokladničky, byla kolemjdoucí žena. Pachatele sice oslovila, ale nezavolala na tísňovou linku. O krádeži se tak policisté dozvěděli se zpožděním. „Kriminalisté nyní pátrají po totožnosti muže zachyceného na záznamu, hovořit by potřebovali i s dalšími svědky ze záznamu. Pokud tedy osoby na snímcích poznáváte, dejte nám vědět na lince 158,“ vyzval mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte