Dosud neznámý zloděj podle policie vnikl někdy mezi 6. a 12. říjnem do sklepní kóje jednoho bytového domu v Příbrami. Ukradl tu dětské horské kolo značky OLPRAN červené barvy a pánské jízdní kolo stříbrné barvy. Vzniklá škoda byla ve výši sedmi tisíc korun.
„Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou,“ říká mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.
„Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě,“ dodává Schindlová.


















