V Jindřichově Hradci někdo vykradl kasičku s penězi na opravu kostela sv. Jakuba. V Třeboni zloděj odcizil zdravotní materiál za více než půl milionu korun

7.3.2022
Jiří Bydžovský

Poškození kasičky a krádež peněz ze sbírky na opravu kostela sv. Jakuba v místním zámku ,vyšetřují jindřichohradečtí policisté. Krádež se stala ,za bílého dne, v neděli odpoledne. Neznámý zloděj kasičku vypáčil a ukradl z ní hotovost. Ze zubní laboratoře v Třeboni pak zloděj odnesl přístroje a zdravotní materiál za více než půl milionu korun.  Policisté prosí svědky o pomoc.

„Jindřichohradečtí  policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu krádeže, který včerejšího dne 6. března,  v době od 14:35 hodin do 14:50 hodin na státním hradu a zámku v J.Hradci, v podchodu mezi prvním a druhým nádvořím, vypáčil kasičku z plexiskla, ve kterém byla sbírka hotovosti na opravu kostela sv. Jakuba a tuto hotovost odcizil,“ sdělila policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Zloděj si odnesl více než  pět tisíc korun. Další škoda je na samotné kasičce. „Svým  jednáním způsobil na poškozené kasičce škodu ve výši  nejméně 2 000 korun. Spolu s odcizenou hotovostí způsobil škodu národnímu památkovému ústavu,“ dodala mluvčí.

Policisté se obrací na návštěvníky, kteří se v tu dobu na nádvoří zámku pohybovali a všimli si podezřelého jednání, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158.

Mnohem větší škodu má na svědomí zloděj, který se vloupal do zubní ordinace v Třeboni. Odcizil zdravotní přístroje za více než 500 tisíc korun.

„Od večerních hodin dne 3. března do  rána 4. března vnikl nezajištěným oknem do sklepních prostor zdravotní polikliniky v Třeboni v Klofáčově ulici.  Zde za užití násilí rozbil vstupní dveře. Těmito se vloupal do druhého poschodí budovy do zubní laboratoře, kde odcizil zdravotní přístroje a materiál. Svým jednáním způsobil celkovou  škodu ve výši nejméně  530 000 korun ke škodě majitele,“ řekla Bílková Millerová. I v tomto případě žádají policisté případné svědky, aby je kontaktovali.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte