Zlodějům v Přerově se zalíbily odložené kolejnice a kabely

25.3.2022
Redakce

Téměř kilometr odložených kolejnic a půl kilometru měděného kabelu ukradli tento týden neznámí zloději v okolí přerovské železniční stanice. Krádeže se odehrály dva dny po sobě, škoda byla dohromady vyčíslena téměř na 400 tisíc korun.

Poslední krádež se odehrála v noci na čtvrtek v prostoru před nádražím u přerovské místní části Lověšice. Zmizelo odsud přes 900 metrů volně ležících kolejnic. „Kolejnice zde byly po předchozí výměně naskládány v kolejišti a byly určené k dalšímu využití. Škodu, kterou pachatel způsobil, si poškozená společnost předběžně vyčíslila na částku přes 300 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vanková. Za krádež hrozí pachateli až pětileté vězení.

Z úterý na středu neznámý pachatel odcizil v blízkosti železniční stanice Přerov – Dluhonice z dřevěné cívky půl kilometru měděného kabelu, škoda byla vyčíslena na 86 tisíc korun. V tomto případě hrozí pachateli za krádež až dva roky vězení.

V přerovské místní části Dluhonice vyšetřovali kriminalisté v lednu také krádež dvou kilometrů kabelů mezi trakčními sloupy. Vedení ještě nebylo zapojeno, bezpečnost na železnici tak nebyla ohrožena. Stavební společnosti způsobil zloděj tehdy škodu za 230 tisíc korun. Podle Správy železnic se událost dotkla druhé etapy rekonstrukce železniční stanice Přerov, která zahrnuje celkovou rekonstrukci výhybny Dluhonice a navazujícího traťového úseku do Prosenic včetně přesmyku.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte