• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Znojemské Velikonoce letos uvedou soutěž v králičím hopu i hledání vajíček ve znojemském podzemí

  19.3.2023
  Doris Drienová

  Program Znojemských Velikonoc letos začne 1. dubna a mezi jeho nejatraktivnější součásti bude patřit soutěž v králičím hopu či hledání velikonočních vajíček ve znojemském podzemí. Na Horním náměstí, kde se uskuteční většina akcí, budou řemeslné dílničky, oznámil mluvčí Besedy Karel Semotam. Velký pátek letos připadá na 7. dubna, Velikonoční pondělí na 10. dubna.

  Od 31. března bude na znojemském Masarykově náměstí ohrada s ovečkami, které jsou jedním ze zvířecích symbolů Velikonoc. Znojmo se velikonočním programem snaží udržovat tradiční zvyklosti a šířit povědomí o nich i mezi současnou generací, program je ve velké míře určený dětem. „Hlavním centrem dění bude Horní náměstí, kde vedle hlavní scény pro koncerty vyroste také zázemí pro králičí hop – speciální soutěž, která nabídne opravdu jedinečnou podívanou pro děti. Letos opět spolu se znojemskými školami a školkami připravujeme také velikonoční břízky v Obrokové ulici, které k procházce prvních jarních dnů ve Znojmě patří,“ uvedl ředitel Besedy František Koudela.

  Na první dubnový den jsou naplánované pro děti Jájiny dílničky, kde si děti mohou vyrábět velikonoční ozdoby či potřeby. Ve středu 5. dubna budou na Horním náměstí vystupovat děti ze znojemských škol, školek a také hudebních škol. O den později bude na náměstí výstava drobného zvířectva, soutěž v králičím hopu ji doplní.

  „Po klidném Velkém pátku se na sobotu 8. dubna připravují historické řemeslné dílny s pěti stanovišti tematických aktivit. S pomocí košíkáře tak bude možné uplést si pomlázku, pomocí koření se budou zdobit kachní vajíčka, představí se dráteníci a také ruční tisk a originální velikonoční dekorace ze starého notového papíru,“ uvedl Semotam. V sobotu se také otevře znojemské podzemí. Pro zájemce bude připravená zkrácená prohlídka s programem pro děti, s hledáním vajíček a s odměnou na konci. V neděli budou hrát na náměstí kapely Brtnický Dostavník a Koňaboj.

  Podrobný program včetně nabídky Jihomoravského muzea, Galerie a Prostoru či dalších koncertů a také mší je na webu Znojemské Besedy.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte