Zrekonstruovaná budova bývalé Sparkasse v Karlových Varech jde do dražby

21.9.2021
Roman Kořinek

Objekt bývalé Sparkasse v centru Karlových Varů půjde do dražby. Nedávno zrekonstruovaný secesní palác bude prodávat elektronickou dražbou aukční a realitní společnost Gavlas na začátku října. Vyvolávací cena činí 100 milionů korun. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Budova je po rekonstrukci za 175 milionů korun, do dražby ji poslaly nesplacené závazky.

„Památkově chráněná budova od architekta Otto Stainla, která v uplynulých letech prošla nákladnou rekonstrukcí, zahrnující i restaurování většiny původních vzácných prvků, a dostavbou, patří i díky místu, kde stojí, k těm nejatraktivnějším karlovarským objektům,” uvedl jednatel stejnojmenné aukční a realitní agentury Ivo Gavlas. Připomněl zároveň, že Karlovy Vary jsou od letošního roku spolu s dalšími deseti lázeňskými městy Evropy zapsány na prestižním seznamu kulturního dědictví UNESCO.

„Do dražby budovu poslaly závazky vůči Unicredit Bank, které majitelé nebyli schopni splácet již v průběhu rekonstrukce. Jejich celková výše přesáhla 175 milionů korun,“ shrnul Gavlas. „V roce 2018 tuto nemovitost mezinárodní poradenská společnost Cushman & Wakefield ocenila na 173 milionů korun,” dodal.

Palác, stojící naproti Vřídelní kolonádě získal letos první místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje 2021 a ocenění primátorky města. V současné době čeká na své nájemce. Budova má přes 3200 metrů čtverečních plochy, čtyři plnohodnotná podlaží, jedno podzemní a jedno využívané podkrovní podlaží. První tři podlaží měla sloužit jako nákupní galerie s několika obchody disponujícími přímým vstupem jak z ulice, tak z vnitřní části budovy. Ve dvou nejvyšších nadzemních podlažích měly podle plánů investora vzniknout byty či kanceláře. Nakonec však byl palác v roce 2020 již pod taktovkou insolvenčního správce a zástavního věřitele dokončen a zkolaudován jako obchodní galerie. Celkové náklady na rekonstrukci a dostavbu objektu činily 175 milionů korun.

Dražba začne 4. října v 18:00, skončí o den později v 15:00.

Zdroj: čtkNepřehlédněte