• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 36letý muž, který se zdrogovaný pokusil bezdůvodně zavraždit řidiče v Rokycanech, jde do vazby

  18.5.2024
  Doris Drienová

  Šestatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z pokusu o vraždu za ozbrojený útok v Rokycanech, půjde do vazby.

  Rozhodl o tom soud, informovala v sobotu policie na síti X. Muže policisté podezírají z toho, že ve středu v Rokycanech zaútočil bezdůvodně nožem na třiadvacetiletého řidiče a pobodal ho. O zraněného muže se postarali lékaři v nemocnici, útočníka, který byl pod vlivem drog, zadrželi policisté.

  Událost se stala 15. května v 22:30. Na tísňovou linku 158 volal mladý muž a řekl, že jede v Rokycanech v osobním autě a že viděl muže, který drží v obou rukou nůž. „Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění,“ popsala v pátek případ policejní mluvčí Dagmar Brožová.

   

  Útočník se dal na útěk, rokycanští policisté ho pronásledovali, dostihli a zadrželi. Dechová zkouška na alkohol byla u útočníka negativní, test na drogy ale měl pozitivní na THC a amfetamin, uvedla mluvčí. Případ původně vyšetřovali rokycanští vyšetřovatelé, později si ho převzali krajští kriminalisté, kteří muže obvinili a požádali státního zástupce, aby navrhl umístění do vazby.

  Rokycanská událost je letos pátým případem vraždy nebo pokusu o vraždu, který kriminalisté v Plzeňském kraji vyšetřují. Všechny případy policie objasnila a podezřelé poslaly soudy do vazby.

  Zatím posledním případem byla minulý týden vražda mezi partnery z komunity plzeňských bezdomovců. Sedmatřicetiletý muž podle policie za bílého dne pobodal svou partnerku v sadovém okruhu v centru města. Žena o den později zemřela v nemocnici. V dubnu policie obvinila z pokusu o vraždu šestatřicetiletého cizince, který je podezřelý z toho, že na jednom z parkovišť ve Folmavě na Domažlicku u hranic s Německem pobodal dva muže. Ve vazbě je také jednadvacetiletá žena, kterou policisté obvinili z toho, že nožem zavraždila v Klatovech seniora, přítele její babičky. V únoru policie obvinila dva cizince podezřelé z napadení dalšího cizince na ubytovně v Plzni. Šestačtyřicetiletá žena byla obviněna z pokusu o vraždu a třiatřicetiletý muž z ublížení na zdraví.

  Loni počet vražd a pokusů o ně v kraji meziročně výrazně vzrostl. Zatímco v roce 2022 kriminalisté vyšetřovali v kraji sedm vražd nebo pokusů o vraždu, loni to bylo za celý rok 13 případů, čtyři byly dokonané vraždy, ostatní ve stadiu pokusu. Všechny policie objasnila. Několik vražd nebo pokusů o vraždu se stalo mezi cizinci.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte