• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 5 tipů, jak se oblékat jako hipster. Držte krok s dobou

  21.8.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Možná jste už narazili na rozličné módní a hudební styly. Říká vám něco hipsterství? Pokud ano, nejspíš jste přemýtali nad tím, jak se obléknout. Není to jen o tom, že se člověk neholí a nosí alternativní „hadry“. Ponořte se do tajů hipster módy a zapadněte mezi hipstery.

  Co je to vlastně hipster? Hipsteři jsou lidé, kteří mají rádi ať už jídlo, módu nebo hudbu, které se vymykají střednímu proudu. Jsou fandové bio jídla, bio kosmetiky, recyklují, snaží se co nejméně zatěžovat planetu. Mnoho z nich jsou vegetariáni nebo vegani. Odpadky poctivě recyklují. Odmítají konzumní styl života.

  21 nejlepších citátů slavných osobností o ženách. Který znáte?

  Tip 1. Retro oblečení

  Hispster miluje retro. Nakupuje často buď v retro obchodech nebo secondhandech. Nemusí to ale být pravidlem. Existuje hned několik značek, mezi nejznámější hipster značky patří American Apparel, H&M, ASOS, CobraSnake a Urban Outfitters.

  Nenakupujte ale přímo v obchodech, raději si vybírejte nezávislé obchodníky, je „in“ podporovat malé živnostníky.

  Tip 2. Úzké džíny

  Klasické úzké džíny jsou základ. A to jak pro muže, tak ženy. U žen jsou možné legíny, nebo i kalhoty s vysokým pasem (máminy džíny).

  Fusekle už větrají! Tyto módní přešlapy najdeme jen v Česku. Jak se jich vyvarovat?

  Tip 3. Noste brýle.

  Co by to bylo za hipstera, kdyby neměl cool brýle. Hipsteři milují brýle s velkými obroučkami, které nosí každý správný geek. Brýle se nenosí kvůli špatnému zraku, ale jako módní doplněk. Využít můžete průhledná skla bez čoček.

  Tip 4. Sarkasmus na první pohled.

  Nejenom, že byste měli být ironičtí vy sami, sarkasmus by mělo vyjadřovat i vaše tričko. Může říkat něco uštěpačného. Anebo noste trika s obrázky zvířat, lesa, s postavičkami z dětských pohádek. Další možností jsou kostkované košile a bavlněné věci.

  Noste ironická trička. Nejlepší jsou následující možnosti: ironická trička, kostkované košile, kovbojské košile a cokoli bavlněného, kostkovaného nebo s retro vzory.

  Chlupaté plavky, pizza ručník a brýle s plameňáky?! Známe nejšílenější módní hity tohoto léta

  Přes rameno noste tašku, nikoliv batoh. Místo cédéček noste vinylové desky. Svoje piercingy a tunely dávejte na odiv. Noste naráz hodně věcí, které se k sobě zdánlivě nehodí. Nedbalý vzhled nicméně vyžaduje určitý cvik.

  Tip 5. Neutrácejte zbytečně. Oblečení si vyrobte

  Hipster se pravidelně myje a čistí si zuby, jediný rozdíl je v tom, že třeba vybranými veganskými mýdly. Neutrácí ale za kadeřníka, pedikúru, kosmetiku a líčidla. Je zastáncem přirozenosti a sám sebe vnímá jako sebevědomou osobu, takže nepotřebuje vyhazovat peníze oknem.

  5 věcí, ve kterých jsme jako Češi nejlepší. A rozhodně na to nemůžeme být pyšní!

  Tudíž je další radou to, abyste se starali sami o své vlasy, stříhejte se doma, stejně tak další věci spojené s péčí o vzhled provádějte doma. Není také vůbec špatný nápad nosit oblečení po mámě, tetě, strejdovi. Obnošené staré hadry můžete i přetvořit na nový kousek. Tím jednak ušetříte peníze, jednak to bude vypadat hipstersky.

  FOTO: Hipsteři

  Hipsteři - hipsterHipsteři - smiling-woman-1340662_1280Hipsteři - polaroid fotoaparátHipsteři - hipsterHipsteři - hipster
  Další fotky
  Hipsteři - hipster tetováníHipsteři - hipsterHipsteři - dívka hipster


  Nepřehlédněte