7.6.2021
Zajímavosti

Naučíme vás, jak jíst vidličkou a nožem. Troufnete si?

Stolování bylo vždy gastronomickým zážitkem mnoha kultur. Zamysleli jste se někdy nad tím, jestli opravdu umíte správně jíst vidličkou a nožem? Nehltáte příliš? Držíte vidličku správnou rukou? Prozradíme vám, jak se najíst jako civilizovaný člověk. Na výběr máte způsob evropský a „po americku“.

1.6.2021
Zajímavosti

Návrat do zlaté éry retro stylu. Umíte se obléknout jako filmová hvězda z 50. let?

Možná nostalgicky vzpomínáte na módu vašich babiček, kdy se nosily šaty a sukně do pin-up stylu, vyčesané nalakované vlasy, mašle, punčochy a půvabné střevíčky. Módní styl se v průběhu let proměňoval, od 40. let až do osmdesátek byly změny opravdu převratné. I dnes se k retro stylu uchyluje mnoho mladých dívek, kterým se líbí móda zachycující ženské půvaby.

1.6.2021
Zdraví

Trpí muži opravdu barvoslepostí, nebo jsou to výmluvy? Co je na tom pravdy?

Barvoslepost je u mužů velmi častá, to by mohla potvrdit snad každá žena. Ale víte, že jde opravdu o nemoc, která postihuje snad každého dvanáctého muže? I když to někdy vypadá tak, že chtějí muži své družky pozlobit, když jim připadá oranžová a meruňková úplně stejná, skutečně mohou mít poruchu vidění barev.

28.5.2021
Praha

Legendární Discoland: Vyhlášený podnik, kam chodil Karel Gott i pražské podsvětí

Tento celkem nenápadný baráček oranžové barvy stojí v ulici Primátorská v pražské Libni. Velká cedule na střeše budovy hlásá „Nově otevřeno!“, jako kdyby se sem návštěvníci sunuli ještě včera. Rozhodně není jedinou ruinou v širém okolí. Opuštěných a rozbouraných domů je v Libni nespočetně. Dnes se však podíváme podrobněji právě na Discoland, který byl pojmenovaný po Sylvii.