Legendární Discoland: Vyhlášený podnik, kam chodil Karel Gott i pražské podsvětí

28.5.2021
Šárkos

Kdysi legendární klub v Libni

Majitelem budovy byl český kontroverzní podnikatel Ivan Jonák. Discoland dal postavit v roce 1992. Tehdy byl podnik opravdu vyhlášený a sjížděly se tam tehdejší celebrity. Jonák sám byl neblaze proslulý král podsvětí. Byl to bývalý popelář, cirkusák a vyhazovač. Budova Discolandu vznikla díky jeho manželce Ludvice, která sehnala německého společníka, který pak stavbu několikapatrové diskotéky financoval – pak budovu vlastnili všichni tři dohromady.

Nemocnice Na Bulovce připomíná místo pro urbex. Chátrající budova je na spadnutí, přesto se tady ještě ordinuje

Diskotéka se stala rychle známou, jelikož stála stranou mimo centrum. Jezdily sem politici, celebrity, ale i kriminálníci. Místní vyhazovači později zformovali ne zrovna pozitivně proslulý Berdychův gang. Zavítaly sem takové osobnosti jako Vilém Čok, Petr Janda, Lucie Bílá nebo Karel Gott.

Součástí klubu byl i strip bar. Jonákovi tento klub svého času vydělával i jeden milion za večer. Jonák sám si pak bohatství užíval. Nechával se Prahou vozit svým kabrioletem plným prostitutek. Koupil si krokodýla nebo medvěda, kterého venčil v Libni. V oblibě měl také zbraně.

Vražda manželky Ludviky

Kvůli jeho chování se začala Jonákova bývalá manželka Ludvika tajně domlouvat s německým společníkem, že Jonáka z vedení klubu vyčlení a pak klub prodají. Na to ale Jonák zareagoval velmi rychle a drasticky. Objednal si nájemnou vraždu své bývalé manželky. Nájemný vrah ji zastřelil ve stánku se zeleninou v pražských Petrovicích. Zastřelena byla v dubnu roku 1994 za bílého dne. Během půl roku policie obvinila v souvislosti s vraždou 10 mužů, mezi nimi i Jonáka. Okamžitě se ocitl ve vazbě, kde pobyl 2 roky. Nakonec byl za vraždu své bývalé manželky odsouzen na 18 let.

10 typických výmluv, které zná každý pražský bezdomovec

Z vězení jel rovnou do Discolandu

Celou dobu nicméně odmítal, že by manželku zabil. Tvrdil, že byl on sám cílem útoků, kdy mu vybuchla nálož pod autem nebo když mu neznámý střelec prostřelil obličej. Když ho 28. dubna v roce 2014 propustili, navštívil ještě ten den Discoland Sylvie. S podnikem měl řadu plánů. Nakonec se kvůli němu střetl i se svými dcerami před soudem, neboť ty chtěly, aby jim vyplatil čtvrtinový podíl.

Kde v Praze probíhají největší erotické orgie? Poznejte šest populárních swingers klubů. Víte, jak to v nich chodí?

Své plány s Discolandem popsal naposledy v rozhovoru pro Playtvak.cz. V nebi budu mít trvalý orgasmus, jinak by to nebe nestálo za to. Abych seděl po zbytek věčnosti na bílém obláčku v bílé košili a zpíval haleluja, to není můj sen. To raději půjdu do pekla, budu tam se svými známými a bude mi dobře,“ řekl. Jeho plány se ale nevyplnily. Už v roce 2014 totiž zemřel ve věku 59 let. Na vině byly zdravotní komplikace.

Co se děje s kdysi slavnou budovou dnes?

Discoland má od podzimu roku 2017 nového majitele. Je jím podnikatel Petr Michovský. Ten vlastní mimojiné stavební firmu a zabývá se luxusními nemovitostmi. Co s budovou bude, to by se mělo vyjasnit až letošní rok na podzim. Znalci chátrající stavbu odhadli jen na něco málo přes dva a půl milionu korun.Nepřehlédněte