Absolutním vítězem soutěže Jihočeská sestřička 2021 se stal tým Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity

18.10.2021
Jiří Bydžovský

Odbornou soutěž Jihočeská sestřička organizují Jihočeské nemocnice ve spolupráci s Jihočeským krajem. Účastníci plní úkoly v různých disciplínách .V kategorii vyšších odborných zdravotnických škol a vysokých škol zvítězil tým kapitánky Terezy Svárovské ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.  V kategorii středních zdravotnických škol tým kapitánky Daniely Nováčkové ze SZŠ a VOŠ České Budějovice. Soutěž se tentokrát konala v Nemocnici České Budějovice.

„Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné dovednosti,“ vysvětluje  Michal Čarvaš, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic.

Celkem si českobudějovická nemocnice připravila patnáct disciplín, jejichž názvy zněly jako procházka filmovou tvorbou. Například Sestra v akci, Mumie se vrací, Cesta do pravěku, nebo Nákaza. Zajímavostí bylo, že studenti mnohdy do poslední chvíle nevěděli, co je vlastně čeká. O to bylo soutěžní klání napínavější.

 „Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast. Bylo úžasné sledovat, s jakou vervou se studenti pustili do soutěžních disciplín,“ uvedl ředitel Nemocnice České Budějovice  Michal Šnorek. Jihočeská sestřička se každý rok koná v jiné nemocnici. Poslední soutěžící hostili v Táboře.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte