Accolade rozšiřuje průmyslovou zónu v Chebu, investuje šest miliard korun

4.7.2022
Roman Kořinek

Česká skupina Accolade miliardáře Milana Kratiny investuje přes šest miliard korun do dalších tří průmyslových budov v Chebu o celkové ploše 145.000 metrů čtverečních. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Na začátku léta začala stavba haly v průmyslovém Parku Cheb a v areálu Cheb South na místě bývalých strojíren rostou od konce loňského roku další dvě haly.

Accolade už má v regionu 250.000 metrů čtverečních průmyslových a logistických prostor, jejichž hodnota je více než pět miliard korun. Skupina zde plánuje do budoucna, třeba i v Karlových Varech, mít dalších téměř 260.000 metrů čtverečných průmyslových ploch.

„Pamatuji si ještě dobře dobu, kdy karlovarský region v plánech investorů a nájemců nijak zásadně nefiguroval. Dnes je to zcela opačně a jsem rád, že se nám podařilo toto smýšlení obrátit, a nastartovat tak novou průmyslovou éru kraje. Kromě investic do aktuálně rozestavěných projektů jsou již další průmyslové parky v procesu plánování a povolování,” uvedl Kratina.

Skupina Accolade začala v Karlovarském kraji působit v roce 2013. Průmyslový Park Cheb má podle společnosti hodnotu 4,3 miliardy korun. Cheb South byl dokončen v roce 2020.

Na trhu působí Skupina Accolade deset let a mimo Česko i v pěti zemích Evropy. Vlastní síť 47 industriálních parků se 142 nájemci o rozloze dvou milionů metrů čtverečních.

Zdroj: tz/čtk

 Nepřehlédněte