Antivaxer se chtěl vyhnout očkování. Zdravotníkům nastavil umělou ruku

6.12.2021
Simona Knotková

Jak se vyhnout očkování a zároveň nepřijít o všechny výhody, které s sebou přináší? Italský antivaxer na to (ne)vyzrál se silikonovou paží.

Padesátiletý muž si přišel pro dávku vakcíny do očkovacího centra ve městě Biella. Když zdravotní sestra ohledávala místo, na kterém chtěla provést vpich, povšimla si zvláštní textury kůže.

Za padělání covidového certifikátu hrozí až 3 roky vězení

Poté co si muž vyhrnul celý rukáv, zjistila, že domnělá kůže je ve skutečnosti silikon. Po tomto odhalení se ji muž snažil přesvědčit, aby ho falešně naočkovala. Zdravotnice jeho přání ale nevyslechla a kontaktovala policii. Vykutálenému antivaxerovi nyní hrozí, že se kvůli pokusu o podvod dostane k soudu.

„Případ hraničí se směšností. Bohužel se ale bavíme o velmi závažném gestu, nepřijatelném tváří v tvář oběti, kterou musí kvůli pandemii přinášet celá naše komunita, ať už se jedná o sociální či ekonomické dopady,“ řekl do médii guvernér pro oblast Piemont Alberto Cirio.

Novinářům se podařilo vypátrat, že podvodník se silikonovou paží je sám zdravotník, konkrétně zubař, který se nikdy netajil svými antivaxerskými postoji. „Zničili jste mi život,“ vzkázal médiím.

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte