Ať už pěšky nebo na kole – z tras Čistou přírodou si vybere každý!

16.9.2021
Redakce

Při vymýšlení zajímavých tras pro podzimní výletování se ale jeden docela zapotí. A co teprve, když se máme trefit do nějakého rozumného časového limitu a stupně náročnosti. Naštěstí teď máme pomocníka – projekt  Čistou přírodou. Jeho cílem je spojení turistiky a výletů s uvědoměním si, že bychom měli odpad třídit nejen doma nebo v práci, ale i na výletech. 

Autoři projekt Čistou přírodou již několik let prochází a mapují zajímavé turistické trasy, které vedou po krásách českých luhů a hájů. Kromě pěkných fotek, které na jednotlivých výletech pořizují, na nich značí i místa, kde je možné do barevných kontejnerů vytřídit třeba prázdné obaly od svačiny. Je to přeci nádhera, odlehčit batoh nebo kapsy od odpadků se skvělým pocitem, že okolní krajina zůstane čistá i pro ty, co tudy půjdou po nás!

Ilustrační foto. Zdroj: EKONOM

Z mnoha atraktivních pěších a cyklistických tras zmapovaných po celém území ČR si vybere opravdu každý. Náročný horský turista, rodina s dětmi nebo milovníci městských procházek.  Široká nabídka výletů je přehledně rozdělena podle krajů, náročnosti a kilometrové nebo časové délky.  Stačí tedy jen kliknout na www.samosebou.cz a podívat se do záložky Čistou přírodou.

Ilustrační foto. Zdroj: EKONOM

Co si přineseme, to si odneseme!

Stále je třeba mít ovšem na paměti, že jezdit do přírody je sice fajn, ale přináší to s sebou i jistou dávku odpovědnosti. Jak se říká, v přírodě by turista neměl zanechat nic víc, než maximálně otisk svých bot. Vše ostatní patří do odpadkového koše, a co jde vytřídit, tak do barevných kontejnerů.

Ilustrační foto. Zdroj: EKONOM

Zkrátka a jednoduše tady platí heslo „Co si do přírody přineseme, to si také odneseme.“ 

Tak na to mysleme, až se vydáme na příští vycházku čistou přírodou. 

PR


Témata:

Nepřehlédněte