Až 35 skupin předplatného nabízí plzeňská divadelní scéna!

25.5.2022
Andrea Jančová

Divadlo J. K. Tyla v Plzni zahájilo prodej předplatného pro divadelní sezónu 2022/2023. Zájemci mohou vybírat z 35 skupin, které se skládají ze tří až osmi představení a jsou rozděleny podle hracích dnů, scén, doporučeného věku nebo divadelních žánrů.

Zajímavou novinkou je možnost pořídit si vybrané skupiny na dvě části. První část lze zakoupit již nyní. Následně, v druhé polovině sezóny, si abonenti mohou dokoupit zbývající představení ve skupině. Takto se platba rozloží do dvou balíčků. A jaké divadelní kusy rozehrají emoce abonentů? V nabídce předplatného jistě pobaví nejpopulárnější inscenace z repertoáru plzeňského divadla, jako jsou například klasický muzikál My Fair Lady, poetické Postřižiny nebo slavné Labutí jezero. Do děje vtáhnou světoznámý historický thriller Čarodějky ze Salemu či slavná detektivka Agathy Christie Past na myši, která se vrátí na jeviště Velkého divadla v obnovené premiéře.

Skupiny předplatného však z velké části tvoří inscenace, jejichž premiéra se teprve chystá. Činohra kupříkladu přivede na jeviště hrdiny slavného humoristického románu z roku 1922 Klapzubova jedenáctka v režii Thomase Zielinského, jenž ve Velkém divadle nastudoval úspěšné komedie Brouk v hlavě a Pravda. Muzikálový soubor potěší malé i velké uvedením původního českého muzikálu Kozí válka z dílny Dalibora Bárty a Václava Bárty st. S hlavním hrdinou příběhu, pubertálním Vaškem, diváci prožijí klukovské války a radosti i starosti obyvatel vesnice, kterou poznamenaly jak události během nacistické okupace, tak i demarkační čára rozdělující vesnici na dva odlišné tábory osvoboditelů.

Postřižiny

Soubor baletu okouzlí novým nastudováním známého klasického příběhu o Louskáčkovi a tanečním zpracováním historického příběhu zakázané lásky Ferdinanda II. Tyrolského a Filipíny Welserové s názvem Ferdinand a Filipína. Opera upoutá pozornost nejen známým a oblíbeným Smetanovým Daliborem, ale i neprávem opomíjenou Dvořákovou Armidou. Mistrovské dílo přinášející silný milostný příběh mezi kouzelnicí Armidou a rytířem křížové výpravy Rinaldem se představí v režii a ve scéně Hartmuta Schörghofera, jenž jako výtvarník i režisér pravidelně spolupracuje s divadly v Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Předplatné lze zakoupit v pokladně předplatného, Smetanovy sady 16, nebo on-line na webových stránkách divadla. Stávající abonenti si mohou prodloužit své předplatné také on-line na www.abonentka.eu. Rezervace míst stávajícím předplatitelům platí do 24. června 2022, poté budou uvolněná místa nabídnuta novým zájemcům.

Zdroj :vz, Divadlo Josefa Kajetána Tyla v PlzniNepřehlédněte