Babičkou roku Karlovarského kraje se stala Jana Tomsová z Kynšperka nad Ohří

13.9.2021
Roman Kořinek

„Stříbrnou babičkou je Viera Sehnoutková z Komorního Dvora. Ta zároveň získala titul Babička Sympatie, který udělují diváci. Třetí příčku obsadila Ludmila Bučková z Karlových Varů, která byla také dekorována jako Nejstarší babička soutěže,“ říká mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Soutěžní klání moderoval Vladimír Hron, který se postupně pozval všechny přihlášené dámy k rozhovoru. Ve volné disciplíně musely ženy předvést některou ze svých zálib či koníčků a nechyběla ani promenáda ve společenském oděvu. O pořadí soutěžících rozhodla hodnoticí porota, které předsedal náměstek hejtmana Dalibor Blažek (HNHRM). Nejsympatičtější babičku pak vybralo obecenstvo.

„Většina z nás má v hlavě zažitou představu babičky, která peče buchty, ale dnešní babičky mají také spoustu zájmů, kromě péče o rodinu se vzdělávají, cestují a ještě dokážou pomáhat lidem kolem sebe. A je neuvěřitelné, s jako energií a noblesou zvládly dnešní soutěžní disciplíny. Všechny soutěžící jsou pro mě vítězkami,“ uvedl Dalibor Blažek.

Podmínkou účasti v soutěži byl pro všechny ženy věk nad 55 let a trvalý pobyt na území Karlovarského kraje.

„Vítězka našeho krajského kola postupuje do celostátního finále soutěže, které se uskuteční 19. Listopadu letošního roku v Olomouci,“ dodala mluvčí kraje.

Zdroj: vzNepřehlédněte