Během jediného dne ve dvou městech ukradl osm zlatých prstenů. Teď ho čeká soud

25.11.2021
Jiří Bydžovský

Jindřichohradečtí policisté zadrželi muže, kterého podezřívají z krádeže osmi zlatých prstenů. Způsobil škodu za téměř dvacet tisíc korun.Nejprve ve zlatnictví v Jindřichově Hradci měl, podle policistů,odcizit čtyři prsteny ze žlutého kovu. Ve stejný den pak krádež zopakoval i v Táboře. Hrozí mu tři roky vězení.

Podle policistů není ve svém oboru žádným nováčkem. Za krádeže byl už v minulosti odsouzen a to hned dvěma soudy. Teď ho čeká další. „Nejprve dne 21. září před polednem v provozovně v Jindřichově Hradci,  pod legendou vybírání dárku pro dceru, využil nepozornosti obsluhy a z plata odcizil čtyři zlaté prsteny,“ popsala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Téhož dne odpoledne přijel do Tábora. I tam si vyhlédl jedno ze zlatnictví. Vše provedl jako přes kopírák, jen legenda byla trochu odlišná. „ Zde pod legendou vybíraní prstenu pro manželku kamaráda, opět využil nepozornosti obsluhy, a z plata odcizil dva zlaté prsteny s kameny a dva bez kamene,“ uvedla Millerová.

Způsobil škodu za bezmála dvacet tisíc korun. Nebyly to jeho první prohřešky. „Podezřelý muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl mimo jiné za trestný čin krádeže v posledních třech letech odsouzen a to hned dvěma soudy. Dne  23. listopadu převzal z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření z krádeže,“dodala mluvčí.

Do dvou týdnů stane muž před soudem, kde mu hrozí v případě prokázání viny, trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte