Benešov bude měřit rychlost aut v Chlístově a Bystřici

11.12.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

Zastupitelé již schválili veřejnoprávní smlouvu s touto obcí, řekl dnes novinářům benešovský místostarosta Roman Tichovský (ODS).

„Půjde o stacionární zařízení na sloupech, ale pokaždé bude jiný systém podle umístění. Někde bude úsekové měření, někde okamžitá rychlost, jinde kombinace obojího,“ uvedl Tichovský.

Město jedná o instalaci radarů v Přestavlkách, Vranově, Struhařově, Václavicích a na dalších místech, podle Tichovského by obcí mohlo být nakonec kolem deseti. „Musejí tam být dopravní opatření, stavební opatření, je nutné projednání s policií a musí být veřejnoprávní smlouva s námi, aby to mohla městská policie zpracovávat,“ řekla tajemnice benešovské radnice Magda Zacharieva.

Zatím není jasné, zda Benešov kvůli osazení nových radarů nebude muset přibrat další úředníky na řešení přestupků. Nyní je potřeba zpracovat ještě 15.000 přestupků z přilehlého úseku dálnice D1, kde do konce října platilo omezení rychlosti. „Až dálnice bude zpracovaná, tak se uvolní kapacity a bude možné zpracovávat nové přestupky,“ dodala Zacharieva.

Benešov už dříve zavedl měření rychlosti také v Kozmicích, příjmy z pokut mu vylepšují městský rozpočet. Dosud ročně radnice inkasovala díky radarům přes deset milionů korun.

ČTKNepřehlédněte