• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Benešov plánuje výstavbu záchytných parkovišť

    Benešov plánuje výstavbu záchytných parkovišť na okrajích města. Budou určena hlavně pro řidiče, kteří dojíždějí za prací do Benešova nebo do Prahy. Cílem je uvolnit centrum, které je nyní ucpané automobily. S výstavbou parkovišť počítá připravovaný generel dopravy, řekl místostarosta Roman Tichovský (ODS).

    „V Benešově je problém, že všechna auta, která stojí v centru, jsou lidí, kteří sem přijedou do práce. Zastaví tady ráno a buď jsou v práci tady, nebo jedou do Prahy,“ uvedl Tichovský.

    Radnice počítá se zpoplatněním parkování ve středu města. Lidé by pak nechávali svá auta na záchytných parkovištích. Vzniknout by měla například u lesoparku Sladovka nebo u provizorního fotbalového hřiště za Černým lesem.

    Tichovský poukázal na to, že Benešov není na rozdíl od Prahy velký a lze se relativně rychle dostat z jedné strany města na druhou i pěšky. Radnice také očekává, že lidé budou více využívat městskou dopravu, která je navíc nově zdarma.

    Město kromě toho u autobusového a vlakového nádraží buduje parkovací dům na místě chátrajícího a nevyužívaného překladiště. Sloužit by měl převážně jako záchytné parkoviště pro motoristy, kteří ve městě přesedají na vlaky nebo autobusy. Budova má mít kapacitu 181 míst a kromě motoristů ji budou využívat cyklisté. Náklady jsou kolem 130 milionů korun, Benešov na akci získal dotaci z Evropské unie.

    ČTK



    Nepřehlédněte
    15.7.2026
    Středočeský kraj

    Po Praze se pohyboval vězeň na útěku

    9.7.2026
    Středočeský kraj

    Dělníka na Mělnicku zavalil písek