Bez registrace se nově očkuje také v centru Černý Most

29.11.2021
Redakce

V Praze se otevřelo další očkovací centrum, kam si mohou lidé přijít pro vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace. V obchodním centru na Černém Mostě zdravotníci Fakultní nemocnice Královské Vinohrady mohou podat 500 až 1000 dávek denně, očkují látkami Moderna a Pfizer/BioNTech. ČTK to řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Předchozích otevření očkovacích center bez registrace v Praze se zúčastnili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš, ministr je ale nyní po pozitivním testu v izolaci.

V celé republice funguje 446 očkovacích míst a očkuje také zhruba 3700 ordinací praktických lékařů. V Praze je 78 očkovacích míst, z nichž na 15 se lidé nemusí hlásit dopředu. Od července letošního roku fungují očkovací centra bez registrace mimo nemocnice na hlavním nádraží, které provozuje Fakultní nemocnice Bulovka, a v obchodním centru na Chodově, které zřizuje Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Tam podali už více než 100 tisíc dávek vakcíny, maximum za den bylo téměř 1400 dávek. Do září fungovalo také další centrum v obchodním centru na Smíchově, které zřizovala Fakultní nemocnice v Motole.

Od začátku očkování koncem prosince letošního roku bylo podle dat ministerstva zdravotnictví v metropoli podáno téměř 2,5 milionu dávek, přes 229 tisíc dávek za poslední měsíc. Z nich 84 tisíc lidí se rozhodlo nechat očkovat nově a více než 110 tisíc lidí si přišlo pro posilující dávku vakcíny.

Premiér Babiš po jednání vlády ve čtvrtek řekl, že očkovací kapacity by se dál měly navyšovat až na 120 tisíc dávek denně. Bylo by podle něj dobré, aby se znovu otevřela i velkokapacitní centra jako bylo v pražské hale O2 Universum nebo na brněnském výstavišti. Maximálně bylo dosud podáno zhruba 115 tisíc dávek v červnových pracovních dnech.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte