Blíží se podzimní aukce obrazů v Galerii Kodl. Kam se vyšplhá třicetimilionový Kupka?

3.11.2020
Fefík
Další fotky

Nejvyšší vyvolávací cenu mají nastaveny obrazy Františka Kupky, Divertimento II se začne dražit na 30 milionech a druhé dílo, Růžový klobouk, na 25 milionech.

Obraz Theodora Pištěka Adieu, Guy Moll doprovází vyvolávací cena 15 milionů korun, díla Emila Filly Džbán a flétna a Zátiší s mandolínou se budou vyvolávat od 7 a půl respektive 6 a půl milionu.

Stejná cena bude výchozí pro plátno Jindřicha Štyrského Kostel na kopci / Svatý Šebestián a obraz Františka Muziky Velký Elsinor XI. Od stejného malíře se bude dražit i Zrození Venuše II, (vyvolávací cena: 5 milionů) a Bažina V (3,9 milionu kč).

Mikuláš Medek je v aukci zastoupen šesti díly, nejdražší bude asi Sesutý signál (vyvolávací cena: 6 milionů).

Jeden z našich nejtišších a nejskromnějších lidi štětce. Milenec barevného temna Jakub Schikaneder

Oldřich Blažíček bude na aukci dražen hned 11krát, díla Emila Filly a Josefa Jíry sedmkrát, Františka Tichého šestkrát. Po pěti pracích mají u Kodla Otakar Kubín a František Janošek, objeví se čtyři Špálové a Šímové, tři obrazy tu má Theodor Pištěk a Karel Gott.

V katalogu se nabízejí i díla dalších slavných jmen – Chittussi, Preisler, Lhoták, Jindřich Prucha, Piepenhagen, Hanuš Schwaiger, Kaván nebo Josef Vyleťal.

Celkem je v aukci 250 děl.

Dobročinná aukce ve prospěch Centra Paraple bude tentokrát začleněna do celého průběhu aukce. Výtěžek z prvních tří děl aukce bude na charitativní účely Centra Paraple věnován celý a bude oproštěn od aukční přirážky. Nabídnuta budou díla Ivany Štencové, Patrika Hábla a Jana Kalába.

FOTO: Podzimní aukce u Kodla

Podzimní aukce u Kodla - 1 slavíčekPodzimní aukce u Kodla - 2 ko kupka 30Podzimní aukce u Kodla - 3 ko pištěkPodzimní aukce u Kodla - 4 ko čapek střelená vránaPodzimní aukce u Kodla - 5 ko medek sesutý signál
Další fotky
Podzimní aukce u Kodla - 6 prucha dvorce 1,3Podzimní aukce u Kodla - 7 špála o žích 1,5 milPodzimní aukce u Kodla - 9 schikanedr


Nepřehlédněte