• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • BMW se dohodla na prodeji pozemků u Sokolova pro vývojové centrum

  2.4.2020
  Martin Solar

  Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o budoucím prodeji pozemků těžařské firmy pro stavbu vývojového centra na bývalé výsypce nedaleko Sokolova. Pozemky bude mít BMW až do zprovoznění testovacího polygonu pronajaté.

  Smlouvu za BMW Group MDC podepsali jednatelé Roland Krause a Helwig Lehmann a za Sokolovskou uhelnou předseda představenstva Zbyšek Klapka a člen představenstva Jiří Pöpperl.

  „BMW Group vývojové centrum hraje důležitou roli při transformaci BMW Group na technologickou společnost. Podpis je dalším krokem k budoucí mobilitě, která bude vyvinuta a odzkoušena v nové lokalitě poblíž Sokolova,“ řekl Helwig Lehmann, který je zodpovědný za výstavbu projektu.

  Podle mluvčího BMW Group v České republice Davida Haidingera by BMW chtěla začít stavět co nejdříve, ale bude záležet na mnoha okolnostech. „Byli bychom rádi, kdyby se začalo už letos,“ řekl.

  Nové vývojové centrum poskytne práci několika stovkám zaměstnanců a má přispět také k podstatnému zvýšení prestiže regionu. Nové vývojové místo bude sestávat z komplexu testovacích okruhů, které budou použity pro vývoj a testování budoucích technologií.

  Čapkova vila se na čas otevře ještě před rekonstrukcí

  Hlavními částmi budou různé dráhy, venkovské silnice a simulace města. K dispozici bude 16 zkušebních drah o celkové délce přes 100 kilometrů. Na území s rozlohou přibližně 650 hektarů vzniknou také administrativní a provozní budovy, dílny, sklady a další infrastruktura potřebná pro provoz centra a provádění testů a zkoušek.

  Podpis smlouvy o prodeji pozemků je poslední nezbytný přípravný krok před chystaným zahájením stavby, který navazuje na již provedené přípravné práce. Obě strany se domluvily i na spolupráci v dalších oblastech.

  Využití pozemků je také významný krok nejen pro revitalizaci rozsáhlé oblasti mezi obcemi Dolní Nivy, Lomnice a Vintířov, kde vývojové centrum vznikne, ale také pro celý Karlovarský kraj. BMW Group má za cíl být v regionu dobrým sousedem a být aktivní v oblastech sportu, kulturních a společenských akcí, stejně tak jako ve vzdělávání.

  „Podepsání smlouvy s BMW Group, na jejímž základě se začne budovat centrum pro vývoj a testování budoucích technologií, je důležitým krokem pro naši společnost a současně i pro budoucnost našeho regionu,“ shrnul předseda představenstva Sokolovská uhelná Zbyšek Klapka.

  čtk  Nepřehlédněte