Brandýs nad Labem chce dočasně zrušit poplatek v parkovacím domě kvůli malému zájmu

27.1.2023
Doris Drienová

Vedení Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi zvažuje, že dočasně zruší poplatek za parkování v parkovacím domě P+R u nádraží. Důvodem je nízký zájem o parkování. Město dá za provoz víc, než z parkovného utrží. Třípatrový parkovací dům pro více než 300 aut je v provozu od loňského února. Do městské kasy loni přinesl přes 160.000 korun. Návrh ještě musí schválit městská rada, řekla za město Kateřina Stránská.

„Bezplatné parkování v domě P+R současně ulehčí situaci s parkovacími místy v nedaleké ulici Výletní, jejíž část čeká už na jaře komplexní rekonstrukce,“ řekla Stránská.

Za dvanáctihodinové parkování dnes lidé platí 20 korun, měsíční karta stojí 700, roční 8400 korun. Kvůli nízkému zájmu už město loni v červnu poplatek snižovalo. Do konce loňského roku se na krátkodobém stání podle Stránské vybralo 30.245 korun, za měsíční či roční parkovací karty motoristé zaplatili 130.310 korun. Provoz město vyjde měsíčně na 100.000 korun.

Město rovněž s provozovateli autobusové dopravy jedná o zřízení zastávky u parkovacího domu.

Na nízkou vytíženost parkovacího domu upozorňovali někteří zastupitelé krátce po jeho zprovoznění. Důvodem je podle nich nevhodná poloha. Z brandýského nádraží přímé vlaky do Prahy nejezdí.

Stavba parkovacího domu vyšla na více než 140 milionů korun, většinu hradilo město z evropské dotace.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte