• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Brno podpoří mladé vědce. Rozdá jim 7,5 milionů

  21.12.2021
  Redakce

  Celkem 7,5 milionu korun rozdělí Brno na stipendia 25 mladých vědců z brněnských univerzit. Každý student obdrží stipendium na tři roky svého výzkumu v celkové částce 300 tisíc korun. Náměstek primátorky Tomáš Koláčný v tiskové zprávě uvedl, že město se snaží nabízet ty nejlepší podmínky pro příchod a udržení mladých talentů na místních univerzitách a ve vědecko-výzkumných institucích.

  Brno podporuje vědecké talenty prostřednictvím soutěže nazvané Brno Ph. D. Talent. Letos komise obdržela 145 přihlášených vědecko-výzkumných projektů, které mají potenciál měnit vývoj přírodovědných a technických oborů. Komise složená z renovovaných vědců rozhodla o 25 nejlepších studentech prvních ročníků doktorských programů brněnských univerzit. Jejich seznam je na webu.

  „Podpora místních vědeckých talentů zapadá do širší podpory rozvoje místního inovačního ekosystému. Snažíme se jako město nabízet ty nejlepší podmínky pro příchod a udržení mladých talentů na místních univerzitách a ve vědecko-výzkumných institucích. Dlouhodobě takto rozvíjíme Brno jako uznávané centrum vědy, výzkumu a inovací,“ řekl Koláčný.

  Cílem stipendií je především motivovat studenty doktorských studijních programů s vynikajícími výsledky v oblasti vědy a výzkumu. „Soutěž přináší potenciál nalákat je do Brna, kde mnozí zůstávají a rozvíjejí svoji vědeckou práci právě díky lepším finančním podmínkám,“ uvedl Miloš Šifalda, ředitel sdružení JCMM, které pomáhá studentům.

  „Podporujeme finančně projekty doktorandů, kteří dosahují skvělých výsledků v oblasti vědy a výzkumu už na počátku své kariéry. Věříme, že i tato stipendijní forma podpory může být klíčem k rozvoji jejich potenciálu. Díky zapojení brněnských univerzit dáváme nadaným studentům příležitost rozvíjet projekty, do nichž jsou zapojena špičková světová vědecká pracoviště,“ řekla manažerka projektu Brno Ph.D. Talent Barbora Dofková.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte