Byl agresivní a ohrožoval hosty klubu. Skončil s pouty na rukou

17.3.2022
Jiří Bydžovský

Zábavu po svém pojal čtyřiačtyřicetiletý muž, který navštívil ve středu v noci centrum jihočeské metropole. Strážníci ho ve čtvrtek nad ránem v Krajinské ulici spatřili, jak kope do odpadkového koše, čemuž následovalo hrubé obtěžování hostů před klubem. Hrubé nadávky a neuposlechnutí opakovaných výzev zasahujících strážníků pro něj skončilo nasazením pout. Muže po vystřízlivění čekají potíže se zákonem.

„Ve čtvrtek 17. března ve čtvrt na jednu ráno prováděla hlídka městské policie kontrolovala Krajinskou ulici. Před vchodem do jednoho z klubů strážníci spatřili muže, který právě kopl do odpadkového koše. Poté začal hrubě obtěžovat návštěvníky postávající před provozovnou. Strážníci okamžitě k agresorovi přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková

Muž ,Podle strážníků, však ani na opakované výzvy nereagoval a měl je navíc častovat  hrubými výrazy. Nepomohla ani zákonná výzva s výstrahou, že budou proti němu použity donucovací prostředky. „O několik vteřin později skončil v poutech strážníků. Ti poté na místo přivolali hlídku Policie ČR a Zdravotnickou záchrannou službu,“ řekla mluvčí.

Strážníci mezitím muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Tu ale měl dotyčný záměrně znemožnit.Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic. „Zdravotníci dotyčnému ošetřili drobné zranění v obličeji a za asistence strážníků v sanitním vozidle ho převezli do zdravotnického zařízení,“ dodala Školková.

Muž se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a z přestupku proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Zdroj:vz/mpNepřehlédněte