Bývalá tajná nemocnice ve Hředlích bude konečně sloužit potřebným

28.6.2019
Petr Matura
Další fotky

Hředelská nemocnice byla v roce 2005 během hrozby rozšíření ptačí chřipky převedena na Zdravotní zabezpečení krizových stavů a měla sloužit jako záložní nemocnice. V roce 2015 pak nemocnici od Ministerstva zdravotnictví převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na základě usnesení vlády České republiky a bez kladné odezvy byla nabízena dalším institucím. Poté došlo k nabídce prodeje.

„Nemocnice hrůzy“ v Jílovém. Proč v ní nikdy nebyli pacienti?

Bývalou nemocnici nakonec získala společnost Clementas, která poskytuje sociální a zdravotní péči pacientům s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence, lidem po cévních mozkových příhodách a s omezenou mobilitou. Clementas již provozuje domovy v Kolíně a v Mlékovicích a připravuje k otevření domov v Janovicích nad Úhlavou v Plzeňském kraji.

FOTO: Nemocnice Hředle

Nemocnice Hředle - Hředle vizualizaceNemocnice Hředle - Hředle rekonstrukceNemocnice Hředle - Hředle-operační sálNemocnice Hředle - Hředle-chodba 2Nemocnice Hředle - Hředle-operační sál
Další fotky
Nemocnice Hředle - Operční sál 2Nemocnice Hředle - Hředle pohled ze střechyNemocnice Hředle - Nemocniční chodbaNemocnice Hředle - ChodbaNemocnice Hředle - Hředle 4Nemocnice Hředle - Nemocnice Hředle 1Nemocnice Hředle - Hředle-Heliport

Na hředelské nemocnici se už začíná pilně pracovat a v budoucnu by ji mělo obývat až 250 klientů, kteří zde najdou kvalitní péči v příjemném prostředí okolních lesů. Pozitivní jistě bude i dobrá dopravní dostupnost z Prahy a z Berouna. Nezanedbatelný je i budoucí vznik většího počtu pracovních míst. Je chvályhodné, že se tak nemocnice ve Hředlích nepřidá k dalším chátrajícím objektům, z nichž se postupně stávají ruiny a rejdiště pro nekalé živly.

 Nepřehlédněte