Centrem Zlína otřásl výbuch. Policisté se během zásahu nadýchali kouře

9.11.2021
Redakce

V provozovně masérských služeb v budově na náměstí Míru ve Zlíně došlo dnes po poledni k explozi. Dva zasahující policisté se nadýchali kouře, evakuovat bylo nutné deset lidí. Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové v budově nejspíše explodoval plyn. Objekt si podle ní prohlédne statik. Místo výbuchu a jeho okolí je uzavřeno.

Oznámení o výbuchu přijali hasiči zhruba ve 12:30. „Na místo okamžitě vyjely jednotky ze Zlína, Otrokovic a Fryštáku. Po výbuchu do budovy vběhli dva policisté, lehce se nadýchali kouře a skončili v péči zdravotnické záchranné služby, ale měli by být v pořádku. Dále policie před naším příjezdem evakuovala deset osob ze spodní části budovy. O dalších případných zraněních nemám žádné informace,“ řekla Javoříková.

Podle zástupce ředitele zlínské městské policie Pavla Janíka došlo k výbuchu ve třetím poschodí vícepodlažního domu. „Skleněné střepy, kusy oken a dalších předmětů, které exploze vymrštila na náměstí, dopadaly mezi kolemjdoucí, přičemž někteří z nich mohou hovořit o velkém štěstí,“ uvedl Janík. Strážníci podle něj po explozi vstoupili do budovy, zahájili evakuaci lidí a uzavřeli hlavní přívod plynu.

Hasiči, kteří mají k dispozici výškovou techniku, nyní dům v centru krajského města prohledávají. „Podle všeho se jednalo o výbuch plynu právě v prostorách provozovny masáží. Plyn je vypnutý. Výbuch poškodil okna a vybavení provozovny, střepy odletěly do půlky náměstí. Ke kontrole budovy byl proto vyžádán statik,“ řekla Javoříková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte