Centrem Zlína se proženou běžci filmového půlmaratonu

29.4.2022
Redakce

V centru Zlína se na konci května uskuteční půlmaraton, bude součástí doprovodného programu zlínského filmového festivalu. Kvůli běžcům a divákům bude 29. května místy omezena nebo zcela uzavřena doprava a odkláněny budou linky městské hromadné dopravy. Po loňském ročníku zůstává sice start u kongresového centra, ale přesouvá se na 10:00, mění se také směr běhu.

„Od kongresového centra se běžci vydají do továrního areálu, přes Rybníky, Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou a na náměstí Míru. Zde pro čtvrtmaratonce závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Bartošovu ulici opět do továrního areálu a dále po stejné trase, jako v prvním kole. Kapacita závodu je i letos 1500 běžců, startovní listina se rychle plní, s registrací by běžci neměli otálet,“ uvedla výkonná ředitelka festivalu Jarmila Záhorová.

Součástí festivalového půlmaratonu je také rodinný běh na 1400 metrů, který letos nově odstartuje v 15:00 z náměstí Míru. Kapacita závodu je 700 běžců, mohou se zúčastnit dospělí s dětmi, junioři nebo běžci, kteří upřednostňují kratší tratě. „Proti předchozím ročníkům bude trasa závodu s ohledem na stavební práce v Sadu Svobody a přilehlém tržišti také mírně upravena,“ uvedla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Na náměstí bude připraven program převážně se sportovní tematikou. „Nově dáváme prostor návštěvníkům k setkání se spoustou zajímavých sportovních osobností, jako je například ultramaratonec, propagátor a trenér běhu Miloš Škorpil, kouč vrcholových sportovců a olympioniků Vít Schlesinger, úspěšná mladá skeletonistka Anna Fernstädtová nebo desetibojař Tomáš Dvořák,“ uvedla Záhorová. Nedělní běžecký program zakončí projekce filmu Zátopek v letním kině. Organizátoři festivalu jej uvedou u příležitosti nedožitých stých narozenin, které by letos 19. září Dana a Emil Zátopkovi oslavili.

Zlín Film Festival se letos koná 62. rokem, a to od 26. května do 1. června.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte