Česká Lípa má teď jediný velký kulturní stánek, Crystal. Opravovat ho bude za pochodu

2.8.2021
Fefík

Hotovo by mělo být do konce letošního roku. V rámci zakázky bude opraven vstupní prostor do kulturního domu – oboje dveře, zádveří, prostor pokladny a sociální zařízení v přízemí. Úpravou projde také venkovní prostor před schody u vstupu. Příspěvková organizace Kultura navíc na vlastní náklady opraví také terasu nad foyer Crystalu, která je v havarijním stavu. Veškeré práce budou probíhat za plného provozu, pokud tedy kulturní akce na podzim nezastaví další vlna koronaviru.

Česká Lípa je místo vlídné k nevidomým. Zabodovala poznávací cestou po městě

Crystal navrhl architekt Jiří Suchomel (1944 v Kladně) s J. Francem, K. Novotným a dalšími. Stavba doplňuje a uzavírá zahradu kláštera (dnes Muzeum a galerie) v České Lípě. Budova je zapuštěna do terénního rozdílu mezi zahradou a údolní nivou Ploučnice. Projekt a realizace budovy byla rozprostřena do období 15 let, započal v roce 1975, samotné otevření kulturního domu proběhlo v prosinci 1990. Kromě dvou hlavních sálů a foyer je v domě kino, restaurace, baletní sál a galerie.

Česká Lípa od loňského listopadu také rekonstruuje Jiráskovo divadla, obnova má být hotova až příští rok na podzim, do té doby je tak KD Crystal jediným krytým prostorem pro větší kulturní akce ve městě.

Zdroj: TZ Česká LípaNepřehlédněte