Českobudějovické náměstí zaplnily projekty participativního rozpočtu.

13.10.2021
Jiří Bydžovský

Až do konce října se zájemci mohou seznámit na náměstí Přemysla Otakara II. s celkem 27 schválenými projekty letošního ročníku participativního rozpočtu. Výstava byla zahájena v pondělí . Letos vybrané projekty budou podpořeny částkou 10 milionů korun.

„Jsem rád, že do letošního ročníku poslali občané celkem 68 projektů, z nichž bylo hned 27 vyhodnoceno jako realizovatelných a pomohly by zlepšit život ve městě. Zapojili se lidé nejrůznějšího věku a zaměření, těší mě například iniciativa studentů i maminek na mateřské dovolené. Projekty se týkají většinou zlepšení sportovního a relaxačního vyžití, zkrášlení prostředí některých částí města a myslelo se i na pejsky,“ řekl náměstek primátora Juraj Thoma /HOPB/.

Minulý rok vyhrál v hlasování veřejnosti například systém laviček zavěšených nad řekami na území města, obnova polních cest, pohybový park v Nemanicích, hřiště v Kališti a v Branišovském lese, úprava veřejného prostoru u Rabenštejnské věže, vybudování květnatých pásů a hmyzích hotelů na území města.

„Letošní ročník může čerpat 10 milionů korun na realizaci. Peníze budou rozděleny  rovným dílem mezi malé a  velké projekty. Realizace letos vybraných projektů začne v lednu roku 2022. Každý může dát svůj hlas jednomu z návrhů. Hlasovat se bude celý říjen“ dodal náměstek.

Zdroj:vzNepřehlédněte