Český les chystá novinky pro turisty

25.6.2022
Andrea Jančová

Český les láká turisty. Celkem pět nástupních míst pro posílení turistiky ve zdejších zajímavých místech vybuduje do dvou let Svazek Domažlicko. Vstupy do zajímavých lokalit vzniknou v Železné, Kramolíně, Caparticích a v Klenčí. Návštěvníci tam budou moci zaparkovat auta, v menším objektu se převléknou, dobýt si elektrokolo a bude tam místo pro dva až tři karavany.

Svazek Domažlicko je největší dobrovolné sdružení obcí v Plzeňském kraji sdružující 53 měst a obcí s 46.000 obyvateli. Za 30 let fungování postavil třeba část mezinárodní cyklostezky, vyhlídková místa, věž hradu Starý Herštejn, zpřístupnil pietní místo v zaniklé obci Lučina a zajišťuje provoz v centru severských sportů kolem Čerchova.  Jak potvrdil Bělé nad Radbuzou a předseda svazku Libor Picka (STAN) – stejný počet nástupních míst vznikne také na druhé straně hranice. Český a bavorský svazek obcí, které už mají pilotní projekty, na to seženou peníze z přeshraničních fondů Evropské unie.

„Jedním z hlavních pilířů činnosti svazku je cestovní ruch. Prostřednictvím turistických informačních center propaguje region na veletrzích. Tyto aktivity ještě více podpoří budovaný destinační management Český les, u jehož zrodu svazek stál,“ uvedl Picka. Certifikaci, která podmiňuje získání dotací od CzechTourismu i z kraje, dostal Český les letos v lednu.

Svazek se zaměřuje na společné projekty podporující rozvoj turistické infrastruktury. V přeshraniční spolupráci je jeho zásadním partnerem sdružení bavorských měst a obcí Akční spolek Čerchov plus v čele s městy Waldmünchen a Furth im Wald. „Mezi nejvýraznější patří vybudování části mezinárodní cyklostezky od německých hranic přes Českou Kubici a Babylonu do Domažlic, stavby vyhlídkových míst v regionu, revitalizace jedné z hradních věží zříceniny Starý Herštejn, zpřístupnění pietního a osvětového místa v zaniklé obci Lučina/Grafenried formou naučné stezky a také zajištění provozu v celoročním centru severských sportů Aktivně v přírodě v regionu Althütte-Gibacht-Čerchov,“ uvedl Picka.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte