Český ráj se pomalu otevírá turistům, Turnov, Valdštejn, Trosky, Jičín. Jenom Kost se ještě opravuje

14.5.2020
Fefík
Další fotky

Venkovní procházka hradem zahrnuje první nádvoří s kapličkou sv. Jana Křtitele, kde se nachází údajný portrét básníka Karla Hynka Máchy, archeologickou část sklepení s modelem původní podoby hradu, náhled do barokní kaple nebo vyhlídku na třetím skalním bloku. Navíc mohou návštěvníci zhlédnout výstavu s názvem „Pařížská móda 19. století“, která v průjezdu klasicistního domu přibližuje historii odívání ve Francii.
Od 26. května pak budou k venkovním prostorám zpřístupněny i interiéry.

Dominanta kraje, zřícenina hradu Trosky, je také otevřená, vrchol Baby ale není přístupný, proto je do areálu sníženo vstupné.

Hrad Kost se opravuje a otevře až v červnu.

Výstava Turistika na Semilsku. 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů připomíná semilské muzeum

Otevřelo i Muzeum Českého ráje v Turnově, kromě stálých expozic v hlavní budově a výstavy Horolezectví nabídne i několik novinek. Velkou proměnou prošly například prostory pro mineralogickou expozici, a to nejenom technickým řešením, ale i novým obsahem.

Do 12. července tu můžete vidět výstavu „Současný evropský šperk ze sbírek Muzea Českého ráje“. Jde o prezentaci prací zlatníků a šperkařů, kteří se v uplynulých 25 letech zúčastnili Mezinárodních šperkařských sympozií v Turnově.

Od úterý 19. května je pak možno v Kamenářském domě navštívit expozici „99 nej“, která představí nejzajímavější exponáty, které muzeum v posledních letech získalo buď darem nebo koupilo.

Na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova se návštěvníci mohou těšit na novou stálou expozici „Kolovrátek, stav i jehla“ věnovanou tradičním textilním technikám v oblasti Pojizeří.

FOTO: Český ráj se otvírá

Český ráj se otvírá - Kozákov od RovenskaČeský ráj se otvírá - 2 img164Český ráj se otvírá - 3 img198Český ráj se otvírá - 4 hlavaticeČeský ráj se otvírá - 5 valdštejn letsv29
Další fotky
Český ráj se otvírá - 6 tur muzeum čr česká rájČeský ráj se otvírá - Trosky


Nepřehlédněte