Čestnými občany šestky jsou sochař, vědec i architekt

10.9.2020
Zuzana Půrová

Stanislav Kolíbal, sochař a výtvarník, byl oceněn za přínos v oblasti výtvarného umění a vybudování galerie v Praze 6. Od roku 1970 nesměl vystavovat, a tak se jeho ateliér na šestce stal výstavní síní. Mezi nejznámější díla Stanislava Kolíbala patří například reliéfní zeď Československého velvyslanectví v Londýně či pankrácké předmostí Nuselského mostu.

Dvě ceny In memoriam

Dvě čestná občanství byla letos udělena In memoriam, a to vědci Oskaru Fischerovi, jenž patří mezi spoluobjevitele Alzheimerovy choroby a architektovi Richardovi Ferdinandovi Podzemnému, který je autorem kulturní památky Skleněného paláce v Bubenči.

Nemocnice na Bulovce

ČVUT vyrobilo robota na testování vzorků na koronavirus

Udělena byla také Cena městské části Praha 6, kterou bylo poděkováno týmu vědců ČVUT za přínos během probíhající pandemie COVID-19. Katedra počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT pracovala na automatizaci testování vzorků COVID-19 pro Fakultní nemocnici Motol a na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze také vznikl postup na domácí 3D tisk ochranných masek.Cenu městské části obdržel i Pavel Krchov, spoluautor odborných publikací o dějinách Břevnova.

 Nepřehlédněte