Cestující a personál na plzeňském nádraží obtěžují bezdomovci a opilci. Radní to chtějí změnit

18.8.2021
Andrea Jančová

Zvýšit počet hlídek státní i městské policie u hlavního vlakového nádraží, posílit tam kamerový systém a zapojit terénní pracovníky – to všechno plánuje Plzeň. Město připravuje soubor opatření, která by pomohla zlepšit prostředí a posílit bezpečnost v bezprostřední blízkosti nádraží. Zvažuje se také dočasné zřízení služebny strážníků přímo u nádraží nebo přijetí městské vyhlášky zakazující ve vybraných lokalitách pití alkoholu na veřejnosti, říká radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD).

„V lokalitě jsme již zvýšili počet hlídek. Bohužel strážníci a policisté mají jen omezené možnosti ve vztahu k těmto osobám, které nepáchají přestupkovou ani trestnou činnost. Nicméně dohled je nyní intenzivnější. Současně jednáme o tom, že bychom v lokalitě dočasně zřídili služebnu městské policie, a to minimálně do doby, než vybudujeme ve Wenzigově ulici nový objekt zaměřený na osoby bez domova, kde se se služebnou strážníků počítá nastálo,“ přiblížil Zrzavecký.

Na základě doporučení policie město připravuje posílení lokality o dvě kamery, jedná se i o napojení kamerového systému Správy železnic z budovy nádraží na centrální kamerové středisko, kde jsou dostupné záběry ze všech kamer města a kde pracuje městská policie spolu se státní. Obě složky by tak mohly reagovat na dění před nádražím rychleji.

Zrzavecký také navrhuje, aby město zvážilo vydání vyhlášky zakazující v některých vybraných lokalitách konzumaci alkoholu na veřejnosti. „Toto se nám totiž osvědčilo v době pandemie, kdy bylo zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Jsem přesvědčen, že je to jeden z účinných nástrojů, jak bychom mohli právě podnapilé osoby u nádraží postihnout,“ dodal.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte