Charitativní festival osvítil Uhříněves a otevřel tajemná místa

22.10.2020
Jan Štoll

„Trasa s celkem pěti zastaveními a světelnými instalacemi současných českých umělců a uměleckých kolektivů v centru Uhříněvsi umožnila výjimečně přístup i do běžně nepřístupných míst,“ uvedla za radnici Petra Vaňková.

Smyslem akce, kterou pořádala městská část ve spolupráci se spolkem Praha Nejvíc, bylo oživit místní kulturní nabídku, ale dostat lidi do ulic a seznámit je blíže s místem, kde žijí.

„Návštěvníci přímo na místě přispěli Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška částkou přes 9000 korun,“ dodala Vaňková.

Lidé tak mohli sledovat živý videomapping kolektivu FotonX na DJský set Evy Porateng promítaný na budovu Uhříněveského muzea, prohlédnout si zblízka Liánu od Jakuba Nepraše ve skleníku bývalé zahrádkářské kolonie, obdivovat světelné instalace Jana Hladila a Marka Šilpocha v areálu bývalého zámku, nebo světelně-zvukovou instalaci od Hyperbinary v Divadle U22.

„Máme radost, že se účastníkům akce líbila, a ještě větší, že se zapojili místní jako dobrovolníci a partneři,“ dodala Vanková.

Zapojili se jednotlivci, kteří pomáhali s přípravou, fotili, organizovali, uváděli a rozdávali letáky. Seniorky se ujaly charitativního stánku. Dobrovolní hasiči a sportovci pomohli s ostrahou instalací a dohledem nad bezpečností.

Oficiální závody Sokolského běhu republiky jsou odloženy o měsícNepřehlédněte