Chcete si zpestřit silvestrovský večer? Most zve na online ohňostroj

30.12.2020
Redakce

Uzavřen pro veřejnost bude prostor u hradu Hněvín a nebude možné tu ani parkovat. „Žádáme všechny občany, ať si pro sledování ohňostroje vyberou jiná místa než samotný kopec hradu Hněvín,“ uvedlo město na svém webu. Doporučuje se například park Šibeník, vrchy Ressl, Širák a další. On-line přenos bude možné sledovat prostřednictvím městského webu. Náklady na uspořádání ohňostroje jsou zhruba 130 tisíc korun.

Jiná velká města v Ústeckém kraji ohňostroje nepořádají. „Žádný ohňostroj na Silvestra město nepořádá. Ani to nebylo v plánu,“ řekla dnes mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. V Děčíně bývá ohňostroj součástí květnových městských slavností. „Když se letos slavnosti zrušily, byli jsme domluveni na náhradní termín během adventu, vzhledem k nouzovému stavu jsme ho ale pro letošek zrušili,“ řekl mluvčí radnice Luděk Stínil.

Hasiči varují před silvestrovskými požáry. Upozorňují zejména na pyrotechniku

Plánovaný ohňostroj na Švestkové dráze se pořadatelé s ohledem na situaci rozhodli prozatím odložit. Žádná střelba by neměla znít poslední noc v letošním roce ani v Národním parku České Švýcarsko. „Nedostali jsme žádnou žádost o povolení ohňostroje,“ řekl mluvčí parku Tomáš Salov.

adp/ČTKNepřehlédněte