Cheb letos podpoří devět nápadů, na kterých se podíleli jeho obyvatelé

18.5.2021
Jan Weinfurter

Město na návrhy letos vyčlenilo pět milionů korun, stejně jako loni. Letos ale mohly být návrhy až do výše jednoho milionu korun, řekl dnes novinářům starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

„Výsledky hlasování mě velmi potěšily. Jednak do finále postoupilo 17 realizovatelných projektů, což je stejně jako v loňském roce. A zájem hlasujících dokonce překonal loňský rok, kdy jsme i tak byly v republice mezi nejúspěšnější. A zatímco loni hlasovalo 1 322 lidí, letos počet hlasujících stoupnul na 1 604,“ uvedl Jalovec.

Letos nejvíce hlasů dali lidé záměru na zpracování studie výletní a běžecké trasy okolo přehrady Skalka. Další dva projekty v pořadí se týkají chebského Domu dětí a mládeže, jde o včelín a kontaktní minizoo. Lidem se také líbily návrhy například na ozelenění zastávek MHD, vybudování nových vyhlídek na město, venkovní hřiště, veřejné piano nebo obnovu Hartovy stezky ve Starém Hroznatově.

Cheb nabízí ordinace, byty i peníze. Má nedostatek lékařů

Do pětimilionové limitu se letos nedostaly ale i návrhy, kterými se zřejmě bude město zabývat i z vlastní iniciativy. Jde například o zpracování studie na nástavbu věže Bismarckovy rozhledny nebo třeba zpracování vizuálního stylu pro město Cheb.

Podle pravidel městské soutěže o Meganápady radnice zpracuje podklady pro uskutečnění vybraných projektů a začne je postupně realizovat. Má na to 18 měsíců. Letos se tak dokončují vítězné projekty z loňského roku, který byl prvním pokusem o takzvaný participativní rozpočet města Cheb.Nepřehlédněte