• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Chebská divadelní scéna zahajuje „Sezonu nového začátku“

  17.8.2021
  Roman Kořinek

  Právě tak divadlo pojmenovalo sezonu 2021/2022. Podle uměleckého šéfa Západočeského divadla v Chebu Zdeňka Bartoše je ale třeba být ve volbě názvů sezony opatrný. Ta minulá totiž nesla název „Sezona sousedů a spolubydlících“ a skoro celou ji diváci strávili doma.

  „Sezona nového začátku odstartuje sérií představení ve druhé polovině srpna. 21. a 22. srpna hrajeme velký muzikál Chyť mě, jestli na to máš. V dalších srpnových dnech pak další muzikál Škola základ života, což je hra o tom, kde je hranice mezi šílenstvím a odvahou,“ říká Zdeněk Bartoš.

  Nabitý program pak pokračuje po celé září. Z loňského dramaturgického plánu zůstaly tři neuvedené tituly, které budou mít premiéru na podzim a v zimě. Právě v těchto dnech vrcholí příprava oslav 60. výročí založení Západočeského divadla Cheb, v současné době jedinného stálého profesionálního divadla v Karlovarském kraji. Galavečer k jeho narozeninám se uskuteční 4. září, na den přesně 60 let od prvního představení nového souboru v roce 1961, a zúčastní se ho pozvaní režiséři, dramaturgové, scénografové a herci, kteří divadlem za šest desetiletí prošli.

  „A to jak ti, kteří tu byli v angažmá, tak i ti, kteří v Chebu jen krátce hostovali, jako například herecká dvojice Petr Kostka s Carmen Mayerovou. Pro širokou veřejnost bude vstup volný, narozeninový „večírek“ by měl začít už odpoledne hudbou na piazzettě před divadlem a pokračovat až do půlnoci,“ dodává Eliška Huber Malíková z marketingového oddělení divadla s tím, že první premiéru letošní sezony obstará na začátku září hra pro celou rodinu nazvaná Babička Drsňačka.

  Vstupenky do divadla jsou v prodeji v obchodním oddělení divadla (každý všední den od 10 do 15), v Infocentru na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a online na webu divadla www.divadlocheb.cz. Další informace divadlo zveřejňuje pravidelně na svých webových stránkách, na Facebooku a Instagramu.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte