Chodov o víkendu hostí českou beachvolejbalovou elitu

24.6.2022
Roman Kořinek

Tříhvězdičkový turnaj v beach volejbalu začíná na chodovských kurtech už dnes odpoledne kvalifikačními zápasy. V areálu BVC Chodov se pak během víkendu představí řada předních českých hráčů a hráček.

„Nejzvučnějším jménem je samozřejmě dvojice Ondřej Perušič – David Schweiner, kteří reprezentovali Českou republiky na olympiádě v Tokiu a pravidelně objíždějí turnaje světového poháru,“ říká mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

Kvalifikace na hlavní víkendový turnaj startuje dnes v 16 hodin a zítra se pak v 9 hodin ráno rozehraje pavouk hlavního turnaje. Z dalších zajímavých jmen je mezi nasazenými páry Donovan Džavoronok a Jan Hadrava, což jsou oba přední čeští šestkoví volejbalisté, kteří se plážovým volejbalem zpestřují přípravu na sezonu.

„Největší hvězdy ženské části  a první nasazené v Chodově jsou  Anna Pospíšilová – Martina Williams. Ta se dříve jmenovala Bonnerová a je účastnicí posledního mistrovství světa, kde nahradila zraněnou Štochlovou,“ dodává mluvčí chodovské radnice s tím, že podle promotéra turnaje nejsou kvůli zraněním přihlášeny další přední české páry.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte