Chodovští sportovci si letos rozdělí více peněz, město jim zvýšilo dotace

22.1.2022
Roman Kořinek

O rovných sto tisíc korun navýšil Chodov pro letošní rok svou podporu sportovním klubům a organizacím pracujících s dětmi a mládeží. Ty si tak budou moci rozdělit milion dvě stě tisíc korun. Podle tiskového mluvčího chodovské radnice Martina Poláka patří mezi tradiční příjemce městských dotací TJ Spartak Chodov, TJ Batesta Chodov, ŠAK Chodov, BVC Chodov, karatisté, skauti či hasiči.

„Nad rámec zmíněné částky pošle Chodov ještě dvě stě tisíc korun volejbalovému klubu BVC Chodov, jehož kadetky a juniorky úspěšně hrají extraligu. Kvůli covidové situaci jsou některé sponzorské příspěvky skromnější,“ vysvětlil podporu města starosta Chodova Patrik Pizinger (Místní).

Subjekty žádající o dotace mají v Chodově dohromady zhruba šest stovek mladých členů.

„Radnice mládežnický sport podporuje dlouhodobě, vidí v tom, mimo jiné, jednu z účinných metod prevence kriminality,“ doplňuje mluvčí radnice.

Dalších půl milionu korun pak město přidá pořadatelům sportovních a kulturních akcí, které se mají konat ve městě v letošním roce. Radnice tak chce podpořit snahu organizátorů vrátit společenský život do zaběhnutých kolejí.

„Fanoušci by se mohli dočkat dvou rockových festivalů. Maxištafety, Chodovské vlečky, šachového festivalu, oblíbeného závodu Kolo pro rodinu a desítek další větších či menších akcí,“ uzavřel Martin Polák.

Zdroj: vz

 


Témata:

Nepřehlédněte