Cizinec na Chebsku pobodal ženu, po které v autě žádal erotické služby

10.8.2022
Roman Kořinek

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy došlo k incidentu ve druhé polovině července letošního roku.

„Obviněný cizinec přijel osobním automobilem ze sousedního Německa na Chebsko. Krátce před 19. hodinou na ulici oslovil osmatřicetiletou ženu, se kterou se v minulosti již několikrát potkal. Žena nastoupila do vozidla a společně odjeli mimo město, kde zastavili na polní cestě,“ popisuje policejní mluvčí.

Následně začala žena cizince v automobilu masírovat a přitom se mu údajně pokusila z kapsy odcizit finanční prostředky. Muž na to zareagoval velmi agresivně.

„Vzal nůž a ženu s ním napadl. Tímto útokem jí způsobil bodnořezné poranění v horní části těla. Žena z vozidla okamžitě vystoupila a z místa utekla. Se svým vážným zraněním byla poté ošetřena v nemocnici, kde byla následně i hospitalizována,“ doplnil Jakub Kopřiva s tím, že kriminalisté se začali případem zabývat a v pátek 5. srpna cizince zadrželi.

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl cizinec vzat do vazby. Za výše popsaný čin mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte