Cizinec se domáhal vstupu do herny, za výhružky mu hrozí tři roky vězení

21.1.2022
Roman Kořinek

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování padesátiletému cizinci. Ten s krátce před půlnocí pokoušel vstoupit do jedné z heren v Karlových Varech.

„Zaměstnanci herny mu ale sdělili, že má podle pokynu odpovědné osoby provozovny vstup do herny zakázán. Cizinec ihned poté začal v prostoru recepce vyhrožovat fyzickou újmou čtyřicetileté ženě a třiačtyřicetiletému muži, kteří v provozovně pracují. Rozzlobený cizinec se telefonicky spojil se zodpovědnou osobou provozovny, které rovněž vyhrožoval fyzickým napadením v případě, že ho zaměstnanci do herny nevpustí,“ říká policejní mluvčí Jan Bílek a dodává, že kromě toho měl obviněný muž vyhrožovat také zničením prostor herny.

O tom, že byl padesátiletý muž opravdu takříkajíc v ráži, svědčí i výhružky fyzickým napadením zaměstnanci bezpečnostní agentury. Ten neváhal a na agresivního muže přivolal policisty.

„Po příjezdu policejní hlídky se podezřelý muž choval stále agresivně. Po několika zákonných výzvách, aby muž zanechal svého agresivního jednání, byl muž policisty na místě zadržen a následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Vzhledem k tomu že se výtržnictví dopustil opakovaně, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčr Nepřehlédněte